Aaibare oksels

Een tijdje terug schreef ik al een artikel over hoe je je oksels zweetvrij en fris kunt houden. Maar het is ook heel belangrijk om je oksels goed te verzorgen, aangezien de huid onder je oksels vaak een stuk gevoeliger is (net zoals je bikini-lijn) als de rest van je lichaam. Producten als scheermesjes en odorex zijn niet zo best voor je huid. Hoewel je er misschien haar -en zweetrvrije oksels van krijgt, loop je door het gebruik van deze producten het risico op een droge huid met ontstoken haarzakjes en geirriteerde bultjes (soms zelfs echte pukkeltjes!)

Daarom nu een aantal tips om je oksels behalve fris te laten ruiken, ook zacht aan te laten voelen!

1. Scrubben. Scrub 1 a 2 keer per week je oksels, zodat dode huidcellen verdwijnen. Scrub maakt je huid heerlijk zacht en kan het voorkomen dat je haarzakjes ontstoken raken. Scrub nooit meer als 2 keer per week (want te vaak scrubben is juist weer erg slecht voor je huid) en minimaal 2 dagen voordat je van plan bent je oksels te scheren. The Body Shop heeft hele fijne scrubs, vooral Shea vind ik erg fijn. Deze scrub bevat vrij grove korrels en laat een fijn olie laagje achter.


Julia Robberts scheert haar oksels zeker niet te vaak…

2. Scheer niet te vaak. Scheren is echt killing voor je huid! Ikzelf heb een hele gevoelige huid en probeer het scheren te beperken tot 2 keer per week. Dit vind ik best moeilijk aangezien ik het liefst non-stop compleet gladde oksels heb. Als je scheert, gebruik dan een scheergel, het liefst een extra verzorgende met Aloë Vera. Ik gebruik zelf een blauwe fles van Gilette. Scheergel maakt je huid zachter en zorgt ervoor dat je makkelijker met je scheermes over je huid gaat.

3. Kristal deodorant Ik kreeg ongeveer een half jaar terug een tip van een lezeres om kristallen deoderant te gebruiken. Deze deodorant gebruik ik sindsdien elke keer nadat ik mijn oksels geschoren heb. Het helpt namelijk onwijs goed tegen ontstoken haarzakjes! Lees hier het artikel dat ik er een paar maanden geleden over schreef.

4. Vette crème. Vooral voor meiden met een droge huid is een vettige crème zoals Lanette Crème aan te raden. Zo’n crème is te koop bij de apotheek en zeker geschikt als je merkt dat je huid erg droog is en ook wat pukkeltjes bevat (ontstoken haarzakjes).

5. Verzorgende deo. Probeer een fijne deo zonder alcohol te gebruiken. Er zijn tegenwoordig een aantal fijne deo’s op de markt, die je huid ook enigszins verzorgen. Ikzelf gebruikte eerst altijd FA, maar die vind ik nu echt verschrikkelijk. Tegenwoordig gebruik ik al een tijdje NIVEA Double effect (de paarse fles) en deze werkt heel goed. Ik merk dat de huid van mijn oksels minder geïrriteerd is als ik deze deodorant gebruik.

Misschien gebruik jij weer andere producten, of heb je andere manieren die voor jou beter werken. Dat is natuurlijk prima! Sommige meiden hebben nergens last van en kunnen scheren zonder gel, zweten nooit en hebben gewoon nergens last van. Vragen zijn altijd welkom!


Reacties

Door kimberley op 8 mei 2010 13:40

Handig artikel, zelf heb ik ook vaak geiriteerde oksels..lanette cremé toch maar aanschaffen.

[Beantwoorden]


Door Marion op 8 mei 2010 13:40

He bah, die foto is zo vies hahaha.
Misschien nog een tipje: ze hebben bij the body shop ook een soort van deo’s tegenwoordig, iets voor jou misschien?

[Beantwoorden]

jan antwoordt op 27 september 2012 om 11:13:

Ik vind dat zoooo mooi, en ook heel sexy

[Beantwoorden]


Door Josephine op 8 mei 2010 13:42

Handig artikeltje!

[Beantwoorden]


Door Manon op 8 mei 2010 13:42

handig hoor! ik probeer mijn oksels 1 keer in de week te scheren want anders gaan ze kapot, ik weet ook niet waarom ik gebruik gewoon een ladyshave maar toch gaan ze kapot en soms zelfs bloeden :(. Maar die kristaldeo, die gebruik ik al een jaar ofzo en die werkt inderdaad geweldig :D

ps die foto is nasty :O

[Beantwoorden]


Door demi op 8 mei 2010 14:10

ieuw, die foto is echt nasty. :|
wel handig artikel.

[Beantwoorden]


Door Frauke op 8 mei 2010 14:30

Die foto is echt gooooorrrrrr :o.
Handig artikeltje!

[Beantwoorden]


Door esmay op 8 mei 2010 14:35

Handig artikeltje!
Die foto is echt bah!

[Beantwoorden]


Door Allison op 8 mei 2010 14:45

Omygod die foto! bahbah! mijn huid is nooit geïrriteerd, gelukkig

[Beantwoorden]


Door Lee; op 8 mei 2010 15:09

Hahah, die foto! Wat een blunder!

Mijn huid raakt niet zo snel geirriteerd van het scheren, maar elke dag is wel echt killing. Inderdaad scheergel werkt goed en naderhand insmeren met creme ;)

[Beantwoorden]


Door Vera Camilla (admin) op 8 mei 2010 15:37

Marion: Die deo heb ik al, komt binnenkort een artikel over!

En die foto, tja. Das een hele beruchte foto van Julia Robberts!

[Beantwoorden]


Door Sanne op 8 mei 2010 16:23

Leuk artikel!
Ik was juist heel erg ontevreden over de Nivea Double Effect deo! Nu heb ik de 8×4 Double Comfort, die is wel fijn!

[Beantwoorden]


Door Helena op 8 mei 2010 16:49

Ik hars ze gewoon, doet weinig pijn, en zachte oksels voor drie weken lang. Ondertussen scrubben om ingegroeide haartjes te voorkomen en dat is het.

[Beantwoorden]


Door Charlotte op 8 mei 2010 17:10

Ik hars ook, maar ik heb een vervelend probleem, ik heb namelijk erg bruine oksels, het lijkt van ver alsof ze echt niet net zijn, maar eigelijk zijn ze erg glad, zonder haartjes of stoppel… Ik heb een eindje deo zonder alcohol gebruikt, geen deo, maar het verdwijnt niet… iemand een idee wat ik nog kan doen?

[Beantwoorden]


Door Laura op 8 mei 2010 17:20

Ik zou mijn oksels ook wel willen harsen i.p.v. scheren. Kun je zo iets gemakkelijk zelf doen of moet je dit laten doen?

[Beantwoorden]


Door Roos op 8 mei 2010 17:24

Oeeeh, heel erg bedankt voor de tips (:!

[Beantwoorden]


Door Helena op 8 mei 2010 17:48

@Charlotte, waarschijnlijk is het gewoon veel pigment daar valt niet veel aan te doen. Er zijn behandelingen om donkere pigmentvlekken lichter te maken.
@ Laura, ik doe dit eigenlijk altijd zelf. Als je altijd al hebt geschoren, is de eerste keer misschien een beetje pijnlijk, maar daarna niet meer, omdat je haartjes zachter worden. Ik doe het met veetwasstrips, je hebt een middelgrote versie. Ik trek twee richtingen op: eerst boven, dan beneden. Vervolgens haal ik de strip er een paar keer overheen, alle kanten op. Heel erg je arm van de oksel die je gaat harsen strekken, dan moet het lukken! Als er nog een verdwaald haartje is ergens, pak ik een pincet. Je moet je haartjes wel een paar milimeter laten groeien, maar om dat ze zo dun worden is dat nauwelijks te zien.

[Beantwoorden]


Door nono op 8 mei 2010 17:49

Ik epileer mijn oksels altijd, zo irriteer je je oksels niet vaak en krijg je ook geen grijzige waas. Verder gebruik ik odorex extra dry 2 keer per week zodat ik niet zweet. En gewoon natural deo voor overdag.

[Beantwoorden]


Door Milou (Cherize) op 8 mei 2010 19:19

Een tip voor wanneer je pijn of bultjes krijgt na je oksels scheren is om er zinkzalf (baby-luier-uitslag-zalf) op te smeren. Je problemen vergaan als sneeuw voor de zon :-) En mocht je gauw last hebben van ”klotsende oksels” (hihi) gebruik dan talkpoeder :-) Nou dat waren mijn tips nog! – Leuk artikel Vera!

[Beantwoorden]


Door Laetitia op 8 mei 2010 19:25

Heel handig!x

[Beantwoorden]


Door Suzy op 8 mei 2010 20:33

Ik scheer altijd met een beetje olierijke zeep, helpt irritatie tegen te gaan :)

Oksels scrubben heb ik eigenlijk nog nooit bij stil gestaan haha. Toch maar eens proberen :P

[Beantwoorden]


Door Inez op 8 mei 2010 20:49

Ieeeuuww wat een nasty fotootje!
Bah!

[Beantwoorden]


Door jasmine op 8 mei 2010 21:47

Ik doe juist niets etras bij mn oksels enzo blijven ze lekker zacht en glad.
Ik epileer ze in de zomer altijd en gerbuik een deoroller van nivea. Ik heb zelden tot nooit ontstoken haarzakjes.
In de winter scheer ik wat vaker, maar ik hou niet zo van stoppeltjes dus epileren vind ik fijner.
Overigens heb ik t idee dat van scheren je oksels veel meer last hebben dan van epileren, maar dat kan ook aan mijn ladyshave en epilady liggen :)

[Beantwoorden]


Door Lisa op 8 mei 2010 22:10

Ik epileer mijn oksels altijd, ongeveer 1 keer per week. En dan gebruik ik daarna altijd talkpoeder.
Ik ga ze binnenkort een scrubben, ik heb een scrubdouchegel die ik 1 keer per 2 weken gebruik maar niet op mijn oksels, toch maar eens proberen?
Wel handig artikel!

[Beantwoorden]


Door Suzanne op 9 mei 2010 10:37

ieeeel, die foto :$

[Beantwoorden]


Door Anouk op 9 mei 2010 12:32

Handige tips!

[Beantwoorden]


Door An. op 9 mei 2010 12:48

Iell, is die foto echt? haha.
Die tips zijn erg handig! Ga ze zeker gebruiken! :)

[Beantwoorden]


Door Lisanne op 9 mei 2010 15:44

Handig artikel!!
Gebruik jij gewoon scheermesjes?
Wat vind jij het makkelijkst, scheermesjes, of echt zon apparaat, en welke dan?

[Beantwoorden]


Door Vera Camilla (admin) op 9 mei 2010 15:50

@An: Yup, dies echt!

@Lisanne: scheermesjes! niet van die wegwerp dingen, heb zo’n vrij groot scheermesje van wilkinson, intuition. Die vind ik persoonlijk heel fijn!

[Beantwoorden]


Door E op 9 mei 2010 16:04

Wat is er nou weer ”ieghllll” aan die foto? Het is maar haar. Kom op zeg.

Superirritant dat opgelegde kaalheidsbeeld.

[Beantwoorden]


Door M op 9 mei 2010 17:34

Handig! Ik heb vandaag gelijk die kristaldeo bij de tuinen gekocht :)
Mss nog een tip voor andere.. Als je nu t tijdschrift Healthy erbij koopt krijg je 50% korting (achterin zitten kortingsbonnen)! Dus normaal is t 8.39 voor alleen de deo, en nu 5,70 (incl dat tijdschrift) scheelt weer wat geld :)
Ik geloof dat de actie t/m 11 juni is, maar dat weet ik niet zeker

[Beantwoorden]


Door sophie op 9 mei 2010 17:35

zo ontzettend vies? Komt er today nog een filmpje?

[Beantwoorden]


Door Eva! op 10 mei 2010 00:17

handige tips!

[Beantwoorden]


Door Dieuwke op 10 mei 2010 16:08

Zeker handig artikeltje :D
Ik scheer best wel vaak, maar merk inderdaad dat m’n oksels steeds gevoeliger worden en dat ik soms kleine rode bultjes krijg. Toch eens wat beter opletten!

[Beantwoorden]


Door Linda op 12 mei 2010 08:29

Ik scheer me oksels altijd gewoon met wegwerpscheermesjes, en dat gaat hartstikke goed. ook heb ik pas na een dag of 2 stoppeltjes, maar daar heb ik absoluut geen last van! ook heb ik gelukkig nooit last van onstoken haarzakjes, erg fijn!

[Beantwoorden]


Door MM op 4 juli 2010 18:35

Handig! Ik krijg vaak een waas, waan nogmaal gezien mijn haartjes zaten. Die is moeilijk weg te krijgen met een scheermes, ne epileren of harsen doet ook zo’n pijn! :(

[Beantwoorden]


Door jennifer op 17 mei 2012 14:56

ik hars mijn oksels en twee dagen later scrub ik ze :) mijn oksels zijn egaler geworden sinds ik gestopt bent met scheren

[Beantwoorden]


Door Leela op 17 december 2013 16:16

Hi,
Ik ben blij met deze tips alleen er zijn een paar puntjes
Die ik wil delen met jullie!

Ik zelf ben model dus ik ben altijd wel met uiterlijk
En verzorging bezig…waar ik het graag met jullie over wil hebben
En delen is dat ik vrij een gevoelige huis heb ik zelf
Hou niet van scheren krijg je stoppels van en dat vind
Ik lelijk en zeker op zo’n foto shoot maar bij vrouwen
En jonge meiden vind ik dat niet mooi ik zelf heb zwart haar
Dus laat ik het harsen door een schoonheid specialiste of soms haal
Ik het weg met pinset de beginnende haar wortels weg te halen
Tjaaa of het pijn doet nee in begin wel maar ik heb het er
Voor over ik vind belangrijk om er mooi en goed en schoon uit
Te zien en ze zeggen toch wie mooi wilt zijn moet pijn lijden
Maar ik heb geen last meer van haar dike vieze zwarte haar groei
Heerlijk waar ik ook kom op de sportschool in de zomer etc ik kan lkker onverwachts met armen en oksels om hoog doen! Daar hoef ik niet meer over druk te maken over zwarte haar stoppeltjes XD

[Beantwoorden]


Door Sacha op 1 mei 2015 15:16

‘T is ‘gevoeliger dan’, niet ‘als’! :)
Eeerlijk gezegd vind ik het maar onzin dat alleen vrouwen ‘verplicht’ zijn door de maatschappij om hun oksels te scheren, ik geef toe het staat mooier maar ik vind die foto best stoer. Ik vind het mooi om tezien dat ze er totaal geen problemen mee heeft om haar oksels niet te scheren en ik denk dat meer vrouwen vaker hun oksels eens een keer niet moeten scheren.
X Sacha

[Beantwoorden]


Door A op 4 september 2015 15:10

conformistische tutjes (A)

[Beantwoorden]