Het is alweer 7 maanden geleden dat ik mijn casa in Amsterdam betrok en op de tweede dag dat ik er woonde, gelijk uit eten ging met een vriend op de Wallen. 7 maanden! Het gaat belachelijk snel. Het leek me leuk weer eens een update te schrijven en ook gelijk wat vragen te beantwoorden die ik nog regelmatig krijg.
Het gaat nog steeds heel goed. Ik besef me maar al te best hoe goed het gaat en soms vind ik dat best een beetje eng. Ik heb het gevoel dat ik aan het wachten ben op het moment dat het minder gaat. Maar dat gaat het niet. Ik zit helemaal op mijn plek hier. Het doen van boodschappen gaat steeds beter, net als de was (op hier en daar een verkleurde witte trui of lichtroze onderbroek na). Koken gaat ook steeds gemakkelijker! Ik kook vaak voor 2 of 3 dagen. Wraps, soep, salade, pasta, quiche, bami… De meeste recepten haal ik uit de Allerhande en vaak zijn ze hartstikke lekker.
Jullie voorspelden het al, maar nu ik wat langer op mezelf woon ga ik niet meer elk weekend naar mijn ouders in Arnhem. Ik blijf soms ook een weekendje in Amsterdam, wat ook goed bevalt. Lekker winkelen, films kijken en vriendinnen uitnodigen. Toch mis ik mijn ouders na twee weken vaak wel en is het fijn het weekend erna wel naar Arnhem te gaan.
Ik krijg sinds ik in Amsterdam woon, regelmatig mails met vragen over hoe ik mijn woning heb gevonden. Daarom leg ik het hier even uit, zodat de vragen gelijk beantwoord zijn. Ik huur een woning in de vrije sector. Woningen via bijvoorbeeld de woningbouwvereniging en studentenkamers zijn schaars, zeker in Amsterdam. Ik weet van vrienden hoe lastig het kan zijn een kamer of appartement te vinden. In de vrije sector is er genoeg keus, maar dat komt omdat de prijzen toch vaak wel boven de €1000 liggen voor een maand huur. Zoek je een kamer, dan raad ik je aan vooral om je heen rond te vragen. Gebruik ook Twitter en Facebook. Vaak kom je via via het beste terecht.
Ook krijg ik veel vragen over de ‘final home tour’, maar de inrichting is nog niet af. Dat duurt zeker ook nog wel maanden, misschien zelfs jaren. Wel is er een paar weken geleden een professionele fotografe langs geweest die mijn inrichting op de foto heeft gezet voor een interieur website. Heel tof en spannend! Die foto’s krijg je nog te zien.
Dit heeft niet echt met het op mezelf wonen te maken, maar toch ook wel een beetje: ik ga minderen/afbouwen met therapie! Ik zit inmiddels twee jaar in therapie voor mijn angststoornis, maar in overleg met Dr. Rossi hoef ik nu nog maar een keer per half jaar te komen. Ik zou ook helemaal kunnen stoppen, maar ik vind het wel fijn een stok achter de deur te hebben. Er zijn soms nog wel eens kleine dingen waar ik tegenaan loop of over twijfel, dus ik vind het een prettig idee dat ik nog eens paar halfjaar langs ga om bij te praten en advies te krijgen.
Het voelt wel ontzettend goed en als een kleine overwinning dat ik ga/mag minderen. Ik ben eigenlijk zelfs een beetje trots! Twee jaar geleden had ik niet gedacht dat ik ooit zonder therapie zou kunnen en dat het nu zou goed gaat dat ik het niet meer nodig heb, is een heel gek idee. Er zijn dagen dat ik niet één keer een angstmoment heb en dat is ontzettend fijn.
Een jaar geleden had ik niet eens plannen om uit huis te gaan, nu ben ik ontzettend happy in mijn woning in Amsterdam. Voordat ik het weet woon ik er alweer een jaar! Ik kijk uit naar de zomer, ik ben heel erg benieuwd hoe dat hier gaat zijn. De dagen dat het warm weer was, waren al erg fijn. Lekker naar buiten, ramen open, aan het water zitten.. Het bevalt me wel!
Er komen ook nog steeds veel vrienden langs, wat ik ook heel erg leuk vind. Ze zijn altijd welkom en ik ben blij dat dat ook zo op ze over komt. Op naar het volgende halfjaar!
Fijn weekend! X
Dankjewel Anne!
[Beantwoorden]