Het is eindelijk weer eens tijd voor een ouderwetse uitgebreide make-upcollectie review! De eer is aan de YSL Fall Look Night 54, die ik een paar weken geleden binnenkreeg en toen alvast apart legde. Hij is namelijk te mooi om per ongeluk te vergeten. De producten zijn heel feestelijk en glitterend, maar is de kwaliteit ook een feestje?
De collectie is lekker uitgebreid en YSL stuurde mij een selectie van de producten op. Een groot lip- en oogpalette, mascara, lipstick en universele glinsterende poeder.
Palette Couture Variation Collector € 81,00
Mascara Volume Effet Faux Cils The Shock Waterproof € 35,00
Rouge Volupte Shine 61 Nu Impulsif € 37,50
Couture Hologram Powder € 33,00
Laten we beginnen met het ‘grootste’ product uit de collectie. Dat is dit palette met lipstick en oogschaduw. De verpakking met het holografische logo vind ik erg mooi en stijlvol uitgevoerd.
In het palette vind je eerst 5 kleuren lipstick, met daarnaast 5 tinten oogschaduw. Op de spiegel zit een sticker waarop de finishes (shine, satin, mat, etc) staan of in het geval van de oogschaduws wordt uitgelegd hoe/waar je het aanbrengt (base, eyeliner, etc). Slim gedaan!
Lip 1 – 2 – 3 – 4 – 5
1 – Shine
2 – Satin
3 – Matt
4 – Satin
5 – Shine
Om het overzichtelijk te houden heb ik een collage gemaakt met alle lipstick. De Shine lipsticks (1 en 5) vind ik niet zo mooi, een beetje te streperig. De andere tinten bevallen me wel goed: ze zijn lekker intens en verdelen mooi. De kleurkeuze vind ik ook leuk. Er is nude, maar ook (fel)roze en rood. Mat, glanzend… Genoeg om uit te kiezen!
Zie je trouwens hoe lipstick 1 en 5 haast onzichtbaar zijn op de swatches, maar aangebracht op mijn lippen wel tot hun recht komen? Zo zie je maar weer dat swatches niet altijd alles zeggen.
De oogschaduws vind ik erg mooi. Waar ik vooral van onder de indruk ben, is de textuur. Deze is een stuk minder grof dan ik had verwacht bij zulke glitterende tinten. Het pigment komt goed over en zelfs blenden is eens geen totale ramp. De kleuren vallen op de foto’s een beetje weg, maar in het echt vind ik dat je wel goed een mooi verschil ziet. De highlighter is ook heel bijzonder, daar zit een blauwe gloed overheen.
De zwarte oogschaduw is bedoeld als eyeliner, die heb ik met het penseel uit het palette aangebracht. Aan dit dubbelzijdige penseel zit ook een kwastje voor de lipstick, die heb ik daar ook voor gebruikt. Een prima combinatie!
Palette Couture Variation Collector € 81,00
The Shock mascara zit in de vaste collectie van YSL, maar dit is een speciale (waterproof versie) voor de herfst. Ik vind de verpakking er stoer uitzien en ik ben gefascineerd door hoe het logo op de dop perfect aansluit.
Het is een onvervalste volume mascara. YSL staat daar toch ook wel een beetje om bekend, om hun intense mascara’s. Ik heb een haat/liefde verhouding met de mascara’s van YSL. Heet effect kan prachtig en heerlijk dramatisch zijn, maar soms gaat het net even te ver en wordt het klonterig en dik.
De eerste paar keer dat ik de mascara gebruike, vond ik hem fijn. Niet te klonterig, lekker veel volume en een beetje lengte. Hij zette mijn wimpers sterk aan en geeft snel (met het eerste laagje) al veel effect. Helaas begon ik na een paar keer te merken dat er steeds meer klonters op de borstel zaten en dat de stopper niet goed leek te werken. Een probleem wat ik al eerder met mascara’s van YSL heb gehad.
Ik draag de mascara op alle foto’s in dit artikel.
Mascara Volume Effet Faux Cils The Shock Waterproof € 35,00
Qua vormgeving vind ik de YSL lipsticks de allermooiste. Zo chique, echt iets waar je hebberig van wordt. Rouge Volupté Shine is in deze collectie in twee kleuren uitgevoerd. Dit is 61 Nu Impulsif, een nudetint.
De Rouge Volupté Shine lipsticks hebben een romige textuur, voelen super licht aan, zijn comfortabel om te dragen en makkelijk en vlug aan te brengen. Maar het zijn daarom ook geen hele intense lipsticks met veel kleur. Ik vind dat Nu Impulsif te weinig doet op mijn lippen, de kleur valt heel erg weg. De lipstick voelt heerlijk aan, maar ik heb liever wat meer effect. Blijft zo’n twee uur zitten.
Rouge Volupté Shine 61 Nu Impulsif € 37,50
De Couture Hologram Powder is echt een heel leuk en bijzonder product. Het is een hele zachte, glitterende poeder die in een potje zit gedrukt. De poeder is universeel, te gebruiken op ogen, lippen, jukbeenderen… Waar je maar wilt.
De glans is zó mooi. Echt heel mooi. Het lijkt haast een beetje nat, omdat er zoveel glitters in zitten. De basis is roze, maar er zitten nog veel meer kleuren in verstopt.
Ik was bang dat de glitters heel grof zouden zijn, maar het effect is prachtig! Ook op mijn jukbeenderen gebruikt lijkt de Couture Hologram Powder een beetje nat of vettig. De glans is heel heftig en ik denk dat deze poeder ook geweldig zal staan als oogschaduw. Ik denk dat dit mijn lievelingsproduct is. Mega mooi.
Couture Hologram Powder € 33,00
Aan deze collectie hou ik zeker geen kater over. Ik vind de producten ontzettend mooi en goed uitgevoerd. Ik ben er helemaal blij van geworden! Dat de herfst er alweer aankomt, daar sta ik niet bepaald om te springen maar met producten als deze wordt het hopelijk toch nog een beetje een feestje.
YSL Beauty Fall Look 2017 Night 54 is vanaf september verkrijgbaar bij de parfumerie.
Haha ja ze vallen een beeeetje weg ;)
[Beantwoorden]