The Make-Up Basics: Wenkbrauwen en het wenkbrauwbot.

Image Hosted by ImageShack.us
Ze zijn zo belangrijk, maar soms vergeten we ze toch: onze wenkbrauwen. Borstelige wenkbrauwen kan je make-up rommelig laten ogen, terwijl netjes bijgewerkte brows je look echt afmaken.

Ik epileer mijn wenkbrauwen al vanaf mijn 12de jaar. Met mijn beste vriendin deden we een kleine cursus uiterlijke verzorging op de basisschool, waarin in een van de lessen onze wenkbrauwen een beetje geëpileerd werden. Ik vond mijn wenkbrauwen er daarna zo goed uitzien, dat ik ze vanaf die tijd goed bij ben blijven houden. Rond mijn 14de waren mijn wenkbrauwen erg dun en nu zijn ze juist wat dikker. Wat ik persoonlijk veel mooier vind staan.

De makkelijkste manier om je wenkbrauwen mooi in vorm te houden, is om verdwaalde haartjes te epileren met een pincet. Dit kan pijnlijk zijn, maar door een ijsblokje tegen je pas geplukte wenkbrauwen te houden beperk je de pijn enigszins. Doe dit een paar keer per week, zodat je niet in één keer heel veel moet gaan epileren. Door ongeveer 3 keer per week lelijke haartjes weg te halen, hoef je veel minder vaak echt grondig te werk gaan.

Maar welke haartjes moet je nou precies verwijderen en welke niet? Iedereen heeft zo zijn voorkeur van wat mooi is. Houd je van dikke of juist van dunne wenkbrauwen? Sommige vrouwen hebben hun wenkbrauwen er volledig afgehaald en tekenen ze compleet bij. Anderen hebben maar heel weinig haargroei en tekenen hun wenkbrauwen juist bij om ze wat meer vorm te geven en/of dikker te laten lijken.

Het beste is om naar een goede schoonheidsspecialiste te gaan, de eerste keer dat je je wenkbrauwen wilt epileren. Zij zorgt dan dat je wenkbrauwen in de juiste vorm zitten en mooi bij je gezicht passen. Vervolgens hoef jij je wenkbrauwen alleen maar een paar keer per week te epileren, eventueel bij te tekenen en als je het te eng vind om het zelf te doen, kun je natuurlijk ook altijd naar een schoonheidsspecialiste gaan om je wenkbrauwen te laten epileren.

Image Hosted by ImageShack.us
Ikzelf houd -zoals ik al eerder zei- meer van wat dikkere wenkbrauwen. Ik heb ze heel dun gehad, maar dat vond ik echt geen gezicht. Met de huidige vorm van mijn wenkbrauwen ben ik niet tevreden, ik wil ze binnenkort ook professioneel laten epileren in een salon maar ik durf nog niet echt. Anyhow, hierboven zie je mijn wenkbrauwen klaar voor een epileerbeurt.

Image Hosted by ImageShack.us
Hier heb ik mijn wenkbrauwen net geëpileerd. Zoals je ziet is de vorm hetzelfde gebleven en zijn alleen verdwaalde haartjes verwijdert. Als je je wenkbrauwen zo nog te dik vindt, kun je aan de onderkant nog meer haartjes verwijderen. Haal geen haartjes aan de bovenkant weg, daardoor kan je opeens heel boos kijken ;) Wees altijd heel voorzichtig! Let er goed op dat je wenkbrauwen ongeveer gelijk zijn en ga niet als een gek haren eruit trekken, liever iets te dikkere wenkbrauwen als dunne streepjes. Want het duurt wel even om je te dun geëpileerde wenkbrauwen terug te krijgen in hun natuurlijke habitat.

Ook belangrijk: Epileer je wenkbrauwen niet wanneer je nog plannen hebt om de deur uit te gaan. Je huid is namelijk aardig rood wanneer je net heb geëpileerd, dat kun je hierboven ook wel zien. En vergeet het stuk tussen je wenkbrauwen niet, tenzij Bert je rolmodel is.

Image Hosted by ImageShack.us
Wanneer je iets te fanatiek bent geweest met epileren, wanneer je wenkbrauwen niet gelijk zijn, of wanneer je simpelweg niet zulke mooi gevormde wenkbrauwen van jezelf hebt is het handig om wenkbrauwpoeder of potlood te gebruiken. Ikzelf gebruik het liefste poeder (Milani Brow Kit), omdat je potlood al snel te dik aanzet of er strepen mee maakt. Ook handig zijn kleine stencils (hierboven afgebeeld) die je kunt gebruiken om je wenkbrauwen mee in te kleuren. Zo wordt het heel gemakkelijk :) Anastacia heeft fijne wenkbrauw kits en ook kun je een speciale Anastacia Brow Treatment ondergaan bij Douglas. Ikzelf heb dit nooit gedaan, maar mijn moeder wel -zij heeft ook de kit met poeder, een pincet, een kwastje en stencils- en was er erg tevreden over.

Wanneer je wenkbrauwpoeder koopt, koop dan liever geen te donkere poeder. Zeker niet wanneer je een blondine bent. Met een poeder die net wat lichter is als de kleur van je wenkbrauwen, voorkom je eerder dat je ziet dat je wenkbrauwen zijn bijgetekend. Het ziet er natuurlijker en echter uit. Ook is het fijn je wenkbrauwen (bijgetekend of niet) enigszins in vorm te houden door middel van een wenkbrauw gel of wax. Ik vind het nooit fantastisch goed werken, maar het werkt enigszins. Ikzelf gebruik meestal een wenkbrauwgel van essence, die zo’n €2 kost.

Image Hosted by ImageShack.us Highlighter uit deze FOTD.

Ik ben gek op highlighter, niet alleen om op mijn gezicht te gebruiken maar ook als oogschaduw. Wanneer ik oogschaduw opdoe, hoort daar highlighter bij! De highlighter die je voor je ogen gebruikt bevat meestal meer kleur en pigment als highlighter voor je gezicht. Net zoals highlighter voor je gezicht, komt highlighter voor je ogen in allemaal soorten en maten. Bijvoorbeeld als een poeder, maar ook in de vorm van een potlood. Wanneer je highlighter op je wenkbrauwbot aanbrengt (dat is ongeveer waar ik op de foto’s van mijn wenkbrauwen heb geëpileerd, maar dan net iets meer naar beneden) lift je je wenkbrauwen als het ware en het maakt je ooglook echt af. De meeste highlighters glimmen, maar je kunt ook een naturel gekleurde matte oogschaduw als highlighter gebruiken als je dat mooier vind.

Image Hosted by ImageShack.us
Hilary duff met mooie highlighter en mooie wenkbrauwen.

Highlighter is extra mooi wanneer je een avondje uitgaat of wanneer er een foto met flits gemaakt wordt. Dan lichten je ogen net wat meer op. Wanneer je highlighter aanbrengt, doe je dit dan tot tegen je wenkbrauw aan. Kijk uit dat het niet in de haartjes van je wenkbrauwen komt -daar heb ik zelf nog wel eens last van- en het mag stevig aangebracht worden, zeker voor een avondje stappen. Gebruik je highlighter voor een gewone dag op school? Dat kan ook heel goed, in combinatie met wat mascara en eyeliner. Breng een heel klein beetje highlighter op je wenkbrauw bot aan, niet te heftig. Het moet er natuurlijk uitzien; je wilt niet alsof het lijkt dat je twee strepen glimmende oogschaduw onder je wenkbrauwen heb aangebracht ;)

Het lijkt me duidelijk dat je wenkbrauwen echt niet vergeten mogen worden. Stel je maar eens voor dat je schitterend met opgemaakt, maar dat je wenkbrauwen een rommeltje zijn!

Next in The Make-Up Basics: Kwasten.

Twitter Facebook
Categorie: Uncategorized | 14 september 2010 | 43 reacties

Reacties

Door Bertine op 14 september 2010 14:09

Allereerst: fantastisch lang en goed artikel! Ik hou ook van wat dikkere wenkbrauwen, uiteraard wel goed verzorgd. Zelf pluk ik ook alleen de verdwaalde haren weg..

[Beantwoorden]


Door Sanne op 14 september 2010 14:10

Door Jenifer op 14 september 2010 14:10

Goed artikel! Ik hou ook van wat dikkere wenkbrauwen :)

[Beantwoorden]


Door Samantha op 14 september 2010 14:10

heei ik ben 13
en ik epileer wel eens ik wil en namelijk niet als bert uitzien:P
maarja,
heb jij nog tips ik heb bijna doorzichtige wenkbrauwen naja erg rommelig hahah
naja ik heb je gevonden op hyves dat had je zeker al gemerkt:P ]
hahah jy hebt mooie wenkbauwen!
xxxxxxx

[Beantwoorden]


Door Samantha op 14 september 2010 14:11

Door Iris op 14 september 2010 14:20

Haha ik hou juist van dunnere wenkbrauwen. Zo zie je maar weer dat ieder zijn eigen smaak heeft.
Leuke artikelen dit trouwens, interessant. (:

[Beantwoorden]


Door Eline op 14 september 2010 14:43

In de alinea onder de foto van hillary duff staat ”eigliner”, foutje!

Verder een heel leuk artikel!

[Beantwoorden]


Door Katia op 14 september 2010 14:44

ik epileer ze ook elke week. Ik omlijn trouwens de vorm met een wit oogpotlood als ik ze echt in vorm wil krijgen. Zo kan je op voorhand zien dat beide kanten min of meer gelijk zijn, en het gaat wat sneller. :)

[Beantwoorden]


Door Lara op 14 september 2010 14:52

goed lang artikel! Ik epileer alleen de verdwaalde haartjes bij mijn wenkbrauwen want ik houd helemaal niet van die smalle wenkbrauwen!

[Beantwoorden]


Door kelly op 14 september 2010 14:55

ik heb héle dikke wenkbrauwen, en haal soms ook haartje aan de onderkant van mijn wenkbrauw weg (wat wel heeeel pijnlijk is, maar ik heb het er voor over) ik vind ook echt dat je wenkbrauwen niet vergeten mogen worden, goed artikel!

[Beantwoorden]


Door Esmay op 14 september 2010 15:23

Weer supergoed artikel! Ikhou van je Make-upBasic artikels :)!
Ik epileer ze vanaf mijn 13de geloof ik, dat was door een echte pro, en sindsdien hou ikze keurig bij (soms niet :$:$), maar meestal wel. :)!

[Beantwoorden]


Door Merel op 14 september 2010 15:31

Goed artikel! Soms zie ik bloggers met zulke mooie opgemaakte ogen, maar zulke afgrijselijke wenkbrauwen! Kan me daar echt aan ergeren, zo zonde!

[Beantwoorden]


Door Josephine op 14 september 2010 15:35

Heel goed artikel en ik vind de wat dikkere wenkbrauwen ook veel mooier. Ik heb ook nog wat haar van boven weggehaald, maar dat heb ik gedaan omdat daar gewoon heeel veel verdwaalde haren zijn, en ik kijk niet boos, haha

[Beantwoorden]


Door Kathy op 14 september 2010 15:36

Goed artikel. Ik epileer mijn wenkbrauwen nu al een paar jaartjes en vind het veel fijner als ze mooi geëpileerd zijn dan van die bossen met haren.

[Beantwoorden]


Door nina op 14 september 2010 15:40

weer een goed artikel! Ik vind mijn wenkbrauwen verschrikkelijk, ze beginnen dun, en eindigen dik, precies verkeerd dus. Daarom zorg ik dat ze altijd netjes geëpileerd zijn, zodat dit niet heel erg opvalt

[Beantwoorden]


Door melanie op 14 september 2010 15:44

Goed idee, ga naar ee schoonheidsspecialiste.* ben zelf schoonheidsspecialiste* en laat je wenkbrauw in de perfecte vorm epileren en hou hwt daarna zelf bij. Natuurlijk ben je altijd welkom in een salon als het toch niet lukt om t zelf bij te houden.
Xxx

[Beantwoorden]


Door Sanne op 14 september 2010 16:20

hendyy, maar als ik jouw mss en tip zou mogen geven.. Zou ik als ik jouw was een paar (4-5) haartjes van de onderkant van het begin van je wenkbrauw een klein beetje epileren.. (snap je me nog? :p) Als je dat een beetje dunner hebt, dan wordt je blik meer geopend, als je begrijpt wat ik bedoel.. Maar het is jouw keus! ;)

[Beantwoorden]


Door Lisa op 14 september 2010 16:24

Leuk en informatief artikel, zelf epileer ik ze ook en vind het niet zo een pijn doen :)

[Beantwoorden]


Door Vera Camilla (admin) op 14 september 2010 16:24

@Samantha: Ja, bijkleuren met poeder! Maar er is niets mis met lichte wenkbrauwen hoor.

@Merel: Haha, ja ik ook! hoewel mijn brows ook niet altijd feiloos zijn ;)

@Josephine: nee, maar ik bedoel echt veel haartjes he. Niet een paar verdwaalde uitstekers.

@Sanne: ik snap wat je bedoelt, vind het wel een goed idee… toch maar eens proberen, had mijn wenkbrauwen nog nooit zo bekeken eigenlijk.

[Beantwoorden]


Door Loeder op 14 september 2010 16:34

handig artikel, maar gelukkig groeien mijn wenkbrauwhaartjes niet super hard, hoef dus niet heel vaak te plukken..

[Beantwoorden]


Door Denise, JustPink op 14 september 2010 16:39

Super handig! Ik hou ook wel van wat vollere wimpers, in ieder geval niet zo heel dun lijntje

[Beantwoorden]


Door Elisa op 14 september 2010 16:51

Heel handig artikel weer! Ik moet binnenkort ook maar eens een afspraak maken om mijn wenkbrauwen in een mooie vorm te laten epileren.

[Beantwoorden]


Door Sharon op 14 september 2010 16:54

Haha: “tenzij Bert je rolmodel is” Handig artikel! Ik ben zelf niet echt tevreden met de vorm van m’n wenkbrauw, maar durf er niet teveel aan te plukken..

[Beantwoorden]


Door Kim op 14 september 2010 16:58

Ik heb enorme borstelwenkbrauwen van mijzelf in de categorie ‘unibrow’ als ik er niets aan doe. Het is veel werk en ik moet ze enorm bijhouden, maar ben er wel heel blij mee. Krijg vaak complimentjes over m’n volle donkere wenkbrauwen, ik denk niet dat ik ooit aan de wenkbrauwpotlood hoef! *duimen*

Wel zoek ik een goede wenkbrauwgel om ze in bedwang te houden, maar elke keer tref ik van die gels die enorm gaan klonten na een tijdje op je wenkbrauwen, waardoor het lijkt alsof je lijm in je wenkbrauwen hebt. Heb jij tips mbt een goede gel?

[Beantwoorden]


Door Touch of Make-up op 14 september 2010 17:17

Wederom een leuk en handig artikel:) Dankje wel:)

[Beantwoorden]


Door eveline op 14 september 2010 17:20

“En vergeet het stuk tussen je wenkbrauwen niet, tenzij Bert je rolmodel is.”

Hahaha, je schrijft echt heel leuk!

[Beantwoorden]


Door Samantha op 14 september 2010 17:23

ja maar ik denk dat t er wel heel donker uit ziet als je je hele leven al lichte wenkbrauwen hebt:P
X

[Beantwoorden]


Door loes op 14 september 2010 17:25

Heel leuk artikel!
Maar, ik zie de 2 fotos die je van voor en na het epileren van je wenkbrauwen niet:(

[Beantwoorden]


Door Ellyg op 14 september 2010 18:11

Helemaal met je eens, wenkbrauwen geven vorm aan je gezicht, bepalen je uitdrukking e.d.

Ik heb zelf net permanente make-up laten zetten en ga morgen voor het bijwerken, omdat er op mijn opleiding tot schoonheidsspecialiste te vaak en veel geepileerd is.

Nu hoef ik ze nooit meer bij te tekenen, vind het ideaal!

[Beantwoorden]


Door zoë op 14 september 2010 18:11

ik heb al 2 keer anastasia gedaan bij douglas en ik vind het geweldig! ik ben te lui om het zelf te doen en ik vind epileeren echt ontzettend pijn doen en harsen totaal niet! het enige nadeel is dat ik 25 euro voor anastasia wel duur vind ..

[Beantwoorden]


Door Teddy op 14 september 2010 18:24

Handig artikel! heb zelf een wenkbrauw potloodje van Beneefit wat ik niet echt gebruik alleen om een litteken in mijn wenkbrauw bij te werken.

[Beantwoorden]


Door Patricia op 14 september 2010 18:59

Handig artikel! Ik heb mijn wenkbrauwen voor het eerst op een beurs laten epileren en daar was ik in het begin helemaaal niet blij mee! Maar nu eigenlijk wel! Mooie wenkbrauwen horen inderdaad gewoon bij een mooie look!
Liefs Patricia

[Beantwoorden]


Door Patricia op 14 september 2010 18:59

Handig artikel! Ik heb mijn wenkbrauwen voor het eerst op een beurs laten epileren en daar was ik in het begin helemaaal niet blij mee! Maar nu eigenlijk wel! Mooie wenkbrauwen horen inderdaad gewoon bij een mooie look!
Liefs Patricia

[Beantwoorden]


Door Laura op 14 september 2010 19:00

Heel erg goed uitgelegd! Ik heb ze één keer door een schoonheidspecialiste laten doen en daarna altijd zelf bijgehouden :) Ze zijn nog best vol, maar ik vind het prima zo :)

[Beantwoorden]


Door Marijke op 14 september 2010 19:16

handig artikel en goed uitgelegd!

[Beantwoorden]


Door Dees'. op 14 september 2010 19:37

Ik epileer mezelf niet . En dat vind ik nu ook nog niet nodig , maar ik ben het wel van plan te doen als ik iets ouder ben ;’] . Je gaat de volgende x iets over kwasten doen ? Zou je dan ook een Hema Kwast willen testen ! Zou ik zelf wel interresant vinden om te weten of die ook goed zijn. Want ik zit er zelf aan te denken om er een te kopen omdat ze niet zo duur zijn !

[Beantwoorden]


Door Vera Camilla (admin) op 14 september 2010 20:16

@Kim: de gel van essence klont niet, maar heel goed werkt ie ook weer niet… Enneh ik ben van oorsprong ook een beetje een unibrow ;)

@Laura: Vol is mooi!

[Beantwoorden]


Door maxime op 14 september 2010 20:51

goed artikel! alleen mijn wenkbrauwen zijn echt helemaal verpest, totaal ongelijk enzo, superlelijk. hier kan ik toch niet mee naar de schoonheidsspcecialiste gaan?

[Beantwoorden]


Door Marijke op 14 september 2010 21:21

Ik heb van mij zelf mooie wenkbrouwen. Toen ik 3 jaar was zag je al echt van die wenkbrauwen dat je zou zeggen heb je ze laten epileren!

Leuk artikel.

[Beantwoorden]


Door Suzanne op 14 september 2010 22:27

die make-up van hilary is zo mooi! vind wenkbrauwen ook zeer zeker heel belangrijk

[Beantwoorden]


Door Anne op 14 september 2010 22:49

leuk artikel :D
whahaha tenzij bert je rolmodel is :P

[Beantwoorden]


Door A. op 14 september 2010 23:29

Leuk en handig artikel! Ik vind jouw wenkbrauwen erg mooi Vera, en zou dus zeker niet naar een schoonheidsspecialiste gaan… Heb al zo vaak bij vriendinnen gezien dat ze met van die zielige streepjes terugkwamen na een bezoek aan zo’n salon! Je kan het prima zelf zo te zien!

[Beantwoorden]


Door Hooioioioi op 11 mei 2011 18:12

Ik heb mijn wenkbrauwen te dun geepileerd en ik wil ze dikker.. Maar HOE? :-(

[Beantwoorden]