1 keer in de twee weken neemt Suzanne mijn plek in voor haar fashion column: A Touch Of Fashion. Vandaag is het weer zo ver en kun je genieten van Suzanne’s schrijfkunsten én gevoel voor mode.
Een paar weken geleden deed ik een oproep. Ik vond het namelijk eens tijd voor wat meer interactie tussen mijn A Touch Of Fashion-blogs en mijn lezeressen! Vandaar dat ik vandaag weer een aantal van jullie vragen beantwoord.
Hoi Suzanne!
Mijn probleem…
Ik ben klein, nog geen 1.60m, wat lastig is met het kopen van broeken etc.
Maar om het nog lastiger te maken: ik heb echte lady curves!
Een cup E75 en een gezellige kont om het maar zo te noemen.
Op mijn lichaam ben ik best trots, maar het kleren kopen/combineren is vaak een ramp.
Shirtjes passen bijv. niet goed (past het om de voorgevel dan flubberd het bij mijn buik, geld overigens ook voor jurkjes).
Broeken zijn ongeveer 40cm te lang als ze om mijn heupen passen etc etc etc.
En om dan nog maar te zwijgen van het door mij genoemde ‘propje-effect’.
Want mijn taille is dus wel smal, waardoor het soms zo druk lijkt rond mijn lichaam, als je snapt wat ik bedoel.
S.O.S. please suzanne help me!
Liefs, Anne
Hoi Anne, hmm, interessant hoor, al die verschillende lijven! Het is me al vaker opgevallen, toen ik nog in de winkel werkte, dat kleding zo doorsnee is terwijl er maar zo weinig mensen doorsnee zijn. Daar zou eens iets aan gedaan moeten worden. Maar goed, daar heb je nu niets aan. Eerste advies wat ik je wil geven: zorg voor zo min mogelijk ‘onderbrekingen’ in je outfit. Zo kun je bijvoorbeeld beter een jurkje dragen dan een top met een rok, want uit hoe meer verschillende ‘vlakken’ je outfit bestaat, hoe propperiger je zult lijken. Wat betreft de tops: ik zou je aanraden tops te kopen die uitlopen bij de taille. Zo voorkom je het ‘flubbereffect’. Ik vrees dat er ook geen andere oplossing is. Iets anders zou zijn een taillerokje dragen, waardoor je het probleem van je buik oplost, maar wel weer een vlak creëert. Als je je rokje, panty/maillot/legging, en schoenen echter in één kleur houdt dan zou het wel kunnen. Je kunt ook voor een stof kiezen die niet strak aansluit op het lichaam, omdat je als je curvy bent, meestal toch wel genoeg figuur behoudt. En wat betreft je lengte. Je weet vast al dat er lijnen bestaan voor extra kleine mensen, maar die kleding is meestal niet het leukste, dus daar zit je vast niet op te wachten. Dan zou ik je aanraden om in ieder geval een broek te kopen die om je heupen en bovenbenen gewoon mooi en goed zit en hem dan korter laten maken. Als je dit bij een ateliertje doet, kost dit helemaal niet zoveel volgens mij.
Heei!
Ik heb een probleem; ik draag vaag nogal aparte leren en ik begon net genoeg zelfvertrouwen te krijgen om het daadwerkelijk te dragen,
alleen hoorde ik laatst van een meisje dat andere meisjes weer hadden gezegd dat ze mijn kleding helemaal niets vonden.
En, bam, daar was mijn zelfvertrouwen weer op 0,0, en werd het dus weer gewoon H&M basics dragen, waar ik me helemaal niet fijn bij voel.
Maar, hoe krijg ik dat zelfvertrouwen terug om aan te trekken wat ik zelf wil? Ik ben faalangstig, dus dat werkt ook niet echt mee.
I hope you can give me some advice,
xo Sanne.
Hoi Sanne! Ik ben heel erg blij met je vraag. Vooral omdat ik namelijk zelf ongeveer hetzelfde proces heb doorgemaakt, dus ik hoop dat je daarom ook verder kan helpen. Allereerst wil ik je zeggen: dit is wel een proces wat bij je leeftijd hoort en bij je karakter, blijkbaar. Ik klink nu natuurlijk net als een oud wijf, maar het is heel gezond om eerst ergens onzeker over te zijn en uiteindelijk te concluderen dat dat helemaal niet nodig is. Als je nooit onzeker was zou je waarschijnlijk heel arrogant zijn en helemaal niet leuk, houdt dat maar in je achterhoofd ;). Ik zou je als tip willen geven: omring je met mensen die leuk vinden hoe jij bent, met jouw stijl en die ook graag apart willen zijn, op wat voor manier dan ook. Dit helpt heel erg! Ik ben zelf twee keer op Fashioncamp geweest (een kamp voor jongeren die de mode in willen) en ik heb me nog nooit zo op mijn plek gevoeld als daar, omdat daar gerespecteerd werd hoe ik ben. Je zegt dat je faalangstig bent. Naar mijn idee betekent dat zoiets als dat je bang bent om te falen als je moet presteren? Dat is heel vervelend voor je lieve schat, maar je moet niet het gevoel hebben alsof je moet presteren! Op sommige vlakken ja, maar op het gebied van je uiterlijk moet je lekker dragen waar je je lekker bij voelt. Probeer dus alsjeblieft die maatstaaf uit je hoofd te zeggen van de doorsnee meid waar je probeert aan te voldoen. Eén: omdat je daar niet gelukkiger van wordt. Twee: omdat je erachter zult komen dat die maatstaaf helemaal niet bestaat. Succes meid, maar één ding is zeker: dit komt goed, hoe je er over vijf jaar ook bij loopt of wie je ook bent geworden, je vindt wie je wilt zijn (jeetje, wat een gezemel!).
Hé Susanne,
ik zag het leuke artikel over de meiden met een +maatje en ik besloot je mijn probleem maar is voor te leggen.
Ik ben te klein voor mijn leeftijd en dat ben ik altijd al geweest. Dat is ook niet het probleem maar doordat ik zo klein ben zijn er maar weinig kleren die ik pas
en die geen hello kitty logo -niet dat ik iets tegen Hello Kitty heb hoor- op de voorkant hebben. Ook heb ik echt 0% borsten waardoor als ik iets leuk vind het afzakt rond borsthoogte. Heb jij misschien een idee om dit op te lossen?
Hoi Nina. Als je klein bent hoef je echt geen Hello Kitty te dragen hoor, dat op de eerste plaats! Ten tweede: misschien is het een schrale troost… ik vind het persoonlijk mooier als je een stuk kleiner bent, dan een stuk langer (maar dit is inderdaad persoonlijk). Over je lengte: ben creatief, probeer eens wat uit! Wat voor een ander tuniekje is, is voor jou waarschijnlijk een jurkje. Prima toch? En een jurkje wat te lang is kun je met een riempje om de heupen dragen waardoor je hem wat kunt laten bloezen zodat hij wat korter valt. Voor broeken is het vervelend als je erg klein bent, maar voor leggings of maillots maakt het niet zoveel uit. En laarzen zijn voor jou gewoon lekker over the knee, helemaal hip toch? ;). Nee, ik wil je probleem niet bagatelliseren, maar als je klein bent zul je je kleding óf korter moeten maken óf korter moeten laten lijken. Dan je borsten: de algemene regel voor kleine borsten is toch wel dat je volume moet creëren waar het niet is (geldt ook voor billen of wat dan ook!). Dus: zorg voor rushes, sjaaltjes, een tailleriem, zodat het bloest van boven. Zolang het maar niet plat is en dus ook ‘plat’ benadrukt.
Ik hoop dat ik de dames, en andere lezeressen met een soort gelijk probleem, weer een beetje op weg heb geholpen! Als je nu denkt: ik wil ook geholpen worden, dan mag je me altijd mailen op info@veracamilla.nl. Zet in het onderwerp wel even mijn naam of ‘A Touch Of Fashion’ neer, zodat Vera wat dat de mail voor mij bedoelt is.
Echter, waarschijnlijk ga ik geen vragen meer posten, omdat ik wil voorkomen dat ik iedere week deze columns schrijf –hoe leuk en vereerd ik me ook voel hoor! Wat ik wel erg leuk zou vinden is als er nog meiden zijn die geen vraag hebben maar juist een tip of iets anders om te delen (outfit, collage… remember?). Kom maar op dus, met die mails! Mailen kan uiteraard weer gewoon naar info@veracamilla.nl zet in het onderwerp van de mail wel even ‘A Touch Of Fashion’ neer. Dan komt de mail sowieso goed aan.
en 0,0 heup & kont.
[Beantwoorden]