
Ik heb al eens een heel artikel geweid aan Eyeliner, oogpotlood en gelliner. Lees dat artikel hier. Ik vertel daarin uitgebreid welk product je het beste waarvoor kunt gebruiken.
De meeste eyeliners zijn vloeibaar, essence heeft een prettige low-budget eyeliner, net als Hema. Het is vaak wel lastig om het aanbrengen van eyeliner onder de knie te krijgen. Maar oefening baart kunst! Het fijne aan eyeliner is dat het heel goed blijft zitten en niet in de lijntjes trekt. Ook een fijn product om je ogen mee te omlijnen, is gelliner. Dit is een gel die meestal in een potje komt en die je aanbrengt met een schuin afgesneden kwastje met harde synthetische haartjes. Ikzelf ben een groot fan van gelliner. Het werkt makkelijk en je kunt het op dezelfde manieren als eyeliner én oogpotlood gebruiken. Eyeliner moet je nevernooitniet op je waterlijn gebruiken (dat natte stukje huid wat tegen je oogbal aanzit). Oogpotlood kun je wel op je waterlijn aanbrengen, maar minder makkelijk een strak lijntje boven je wimperrand zetten. Gelliner kan het allebei, ideaal dus.

En als je het aanbrengen van eyeliner en gelliner lastig vind, dan kan deze how-to van mij je wellicht helpen:
Natuurlijk zijn er behalve zwarte oogpotloden en eyeliners, nog veel meer kleuren te koop. Met oogpotlood en eyeliner – in een andere kleur- kun je experimenteren en een ooglook echt afmaken.
Ook krijg ik vaak de vraag van lezeressen hoe ze hun ogen groter kunnen laten lijken. Zwarte eyeliner langs je bovenste wimperrand en een beetje zwart oogpotlood onder je oog laten je ogen vaak al een stuk groter lijken. Ikzelf wil al een tijd een oogpotlood in een huidtint, wanneer je dit op je waterlijn aanbrengt kun je ook je ogen optisch groter laten lijken. Eerst deed bracht ik wel eens wit oogpotlood op mijn wimperrand aan, maar dat ziet er al snel erg nep uit.
Mijn favoriete oogpotloden en eyeliners: Ikzelf heb een oogpotlood van Hema wat ik wel eens gebruik, maar ik ben het meeste fan van mijn MAC fluidline (ander woord voor gelliner). Deze is best prijzig, maar heel fijn. Gelukkig heeft Essence nu in de Limited Edition lijn Denim Wants een zilveren en zwarte gelliner zitten. Ik ga deze zelf ook nog proberen te bemachtigen, maar wees er snel bij want volgens mijn laatste informatie vliegen ze de winkel uit. De vloeibare eyeliner van essence kost nog geen €2 en deze gebruik ik ook graag, net als de vloeibare eyeliner met een ‘filt tip‘ (een puntje waardoor het op een stift lijkt) van Hema. Die blijft ook erg prettig.
Maar hoe geweldig eyeliner – en niet uit mijn stash weg te denken- ook is, mascara is naar mijn mening toch wel de uitvinding van de eeuw. Want welk meisje of vrouw gebruikt het niet? Zonder mascara ziet je eyeliner er toch wat kaal uit, om maar niet te beginnen over oogleden met alleen maar oogschaduw en géén mascara.
De juiste manier om mascara aan te brengen is er niet. Iedereen heeft zo zijn eigen manieren en voorkeuren. Ikzelf breng altijd twee laagjes van de wortels tot aan het uit einde van mijn wimper s aan. Boven en onder. Geen gezigzag en raar gedoe, gewoon twee laagjes. Dan doe ik mijn ogen dicht en breng ik op de uiterste puntjes nog wat mascara aan, zodat mijn wimpers meer krullen en langer lijken. Dat helpt echt!


Next in The Make-Up Basics: Wenkbrauwen en het wenkbrauwbot.