Als ik geen oogschaduw basis heb, dan draag ik ook geen oogschaduw. Oogschaduw basis is geweldig, het zorgt ervoor dat je oogschaduw beter blijft zitten, niet in de lijntjes gaat trekken (is er iets lelijker dan opgehoopte oogschaduw in je arkadeboog?) en intenser is. Voordat ik oogschaduw basis gebruikte, nam ik dit altijd met een korreltje zout. Maar het is absoluut waar; oogschaduw basis is een geweldige uitvinding.

Ik gebruik meestal een transparante oogschaduw basis van e.l.f. maar aangezien deze bijna op is, vond ik het tijd een andere uit te proberen. Deze keer ging ik voor een witte oogschaduw basis van mijn favoriete merk: NYX. Ik heb goede ervaringen met de NYX Jumbo Eye Pencil in Milk – een oogpotlood wat ook als basis gebruikt kan worden -, maar aangezien deze na 1 keer slijpen helemaal verpest is, kan ik hem niet meer gebruiken. Een paar weken geleden merkte ik op dat NYX nieuwe oogschaduwbasis heeft! Ook in een witte kleur, net zoals Milk. De White Eyeshadow Base wilde ik maar wat graat testen.

De ESB01 Eyeshadow Base White belooft 100x more vivid color. Honderd keer levendigere kleuren, lijkt me wat sterk maar het is een mooie belofte. Hoewel de oogschaduw basis er ook in een huidskleurige tint is, ging ik voor de witte variant. Wit maakt je ooglid mooi egaal en kleuren zullen er nog levendiger uitzien.

Wit!

De oogschaduw basis heeft een fijne creamy substantie en lekker veel pigment. Kijk wel uit dat je hem niet te dik aanbrengt, want dan loop je kans dat er een witte waas door je oogschaduw heen zichtbaar is. Vooral met oogschaduws die niet heel erg gepigmenteerd zijn loop je dat risico snel.

Ooglid zonder oogschaduw basis.

Ooglid met NYX White Eyeshadow Base. Sorry dat het licht op deze foto anders is. Hij is 1 minuut na de vorige foto genomen, maar ik kreeg mijn ooglid niet meer in dezelfde belichting op de foto.
Zorg dat je de oogschaduw basis goed uitveegt tot aan je wenkbrauw. Dan heeft je hele ooglid een mooie witte, vettige ondergrond en loop je niet het risico dat je oogschaduw toch gaat ophopen of oogschaduw moeilijk te blenden en te vervagen is.
Ik vind de NYX Eyeshadow Base heel fijn werken. De oogschaduw blijft de hele dag op zijn plaats en je hebt maar een dun laagje nodig. De verpakking kan wel een nadeel zijn als je het niet fijn vind om je vingers te gebruiken. Ikzelf heb hier geen problemen mee, door je lichaamswarmte warm je de basis met je vingers goed op waardoor hij lekker makkelijk smeert.
NYX Eyeshadow Base in White, Pearl of Skin Tone $6.00 bij Nonpareilboutique.com of €6.99 bij Boozyshop.nl









45 Comments
handig artikel maar ik heb zelf al een heel fijne oogschaduw basis van de hema
deze heb ik ook al een tijdje op het oog, maar ik twijfel nog steeds. :( jammer dat je geen foto’s met en zonder basis hebt gedaan.
Heey die Jumbo pencil kan je nog een tweede leven geven, Serena v Beautylab heeft er onlangs een filmpje over gemaakt, je kan die ‘smelten’ en in een potje overhevelen!
@ lotte : grappig ! Ik wou net vragen of die van hema goed was
ga hem ook eens aanschaffen, maar elke keer als ik hem wil kopen is hij uitverkocht.
Ik heb nog een voorraadje elf oogschaduwbasis liggen dus die moet eerst op :P
Leuk artikel!
ikben benieuwd naar hoe het eruit ziet met oogschaduw.
Ohh lijkt me beter werken dan die jumbo pencil, die is veel witter op mijn ooglid
Maar werkt ie ook?
klinkt goed, bij mij is oogschaduw snel weg dus dit is wel wat
Ik lees zoveel tegenstrijdige reviews over dit spul, de een vindt het geweldig, de ander vindt het verschrikkelijk haha.
Zelf gebruik ik voorlopig nog maar de HEMA eyeshadow base
Werkt de witte kleur beter dan een huidskleurige? Ik twijfelde al tussen deze en een nude kleurtje maar ik denk dat deze fellere kleuren beter uit laat komen. Misschien dat je daar een eotd van kan maken ?
Leuk artikel! <3 Jou site is echt geweldig!
Ik heb zelf de NYX Eyeshadow Base in Skin, hij is super fijn!
X
NYX heeft deze base al een hele tijd, aangezien ik ‘m vorig jaar al hebt besteld
Een goede base is ook die van de ETOS. Die werkt ook heel goed.
ik heb m
. ik heb de huidkleurige en ik vind m heel fijn! je kunt ook gewoon een kwastje gebruiken, vind ik wel fijn
De White Eyeshadow Base wilde ik maar wat graat testen. Graat moet graag zijn denk ik:P
Ik heb hem zelf ook en vind hem erg fijn werken:D
Groetjes
Ik moet echt nodig weer een oogschaduwbasis aanschaffen, het is inderdaad een hele fijne uitvinding! (het is trouwens oogschaduwbasis aan elkaar geschreven
)
Leuk artikel!
!
!
Klinkt wel goed trouwens
Ik gebruik een Shadestick van GOSH,
werkt mij prima
Goeie tip, ik moet ook echt een keer zoiets gaan halen. Gebruik nu gewoon een shader potlood van de hema als basis. Maar werkt toch niet zo heel lang.
wil je soms eens een swatch maken van een oogschaduw, is zonder de oogschaduwbasis en eens met, zodat we het verschil zien?
ik weet niet of ik hem fijn zou vinden, omdat je dan wel over je hele ooglid oogschaduw aan moet brengen, anders ziet het er een beetje gek uit dat je zo’n wit ooglid hebt, haha. Misschien is de huidskleurige dus beter voor mij.
Ik gebruik altijd de urban decay primer potion en die vind ik echt fijn
deze lijkt mij iets te wittig voor mijn huidskleur.
Klinkt fijn! Ik wil ‘m wel eens proberen
Klinkt erg goed! Ik gebruik zelf Too faced Shadow Insurance die erg fijn is!
Handig
Ik heb momenteel een base van de hema die voor mij prima werkt
Klinkt fijn. Ik gebruik eigenlijk nooit een oogschaduw basis.. heb er wel eentje van de Hema dus ga die maar weer eens wat vaker gebruiken denk ik :P
Moet nog steeds een keer opzoek naar een (goeie) oogschaduwbasis
ik doe het nog steeds met de hema oogschaduwbasis, maar een witte basis lijkt me ook handig
ik moet nog een keer een oogschaduwbasis kopen. Maar bij de hema vind ik hem nooit;s
Klinkt goed. Maak je nog een foto met oogschaduw erop?
Ik gebruik zelf oogschaduwbasis van Too Faced, maar deze klinkt ook wel fijn
Misschien een tip?
Ik hoor trouwens van mensen dat ze hun jumbo pencil eventjes in de vriezer leggen, zodat tie harder wordt. Dan is tie blijkbaar wel gewoon makkelijk te slijpen
Ik heb NYX Eyeshadow Base kleurtje dat een beetje bruinig is, maar die vind ik zo slecht. Het creased als een gek bij mij! Terwijl die van HEMA wel goed werkt, en TFSI ook. Het ligt aan de textuur denk ik, want ook de Jumbo Pencils van NYX creased heel erg bij mij, hoe dun ik het ook aanbreng. Misschien dat ik het nog een keer probeer met Milk/Cottage Cheese, maar ik heb Black Bean (2x!) maar ik vind het echt niet werken. Verder houd ik wel heel erg van NYX hoor haha
A*: ja dat staat er! :P
@Snowwhite: gedaan, hielp niet!
Ladies er komt nog een FOTD met oogschaduw en deze basis! don’t worry
Klinkt goed!
Ik gebruik die van de HEMA en die’s ook hartstikke fijn!
Hoi, hoi
Als je zou moeten kiezen, welke vindt je dan prettiger? Die van E.L.F. of NYX?
Ik twijfelde een beetje over deze, want ik dacht: wit, huh? Misschien moet ik toch een gokje wagen
@Iris: weet ik echt niet, love em both!
heb zelf ook deze oogschaduwbasis en vindt hem super!
hij is echt super! maar de nude kleur maakt de kleuren even levendiger.. dus die zou ik ook zeker proberen
nyx heeft deze basis al een hele tijd, ik heb em in de gewone huidkleurige en die is ook heel fijn omdatie idd geen witte waas geeft zoals deze, en hij camoufleert ook een beetje (ik heb vaak kleine rode adertjes op mijn ooglid, als ik alleen eyeliner opdoe breng ik vaak ook wat nyx oogschaduwbasis aan om die te camoufleren)
[...] zal ik jullie laten zien hoe de witte NYX Eyeshadow Base waar ik laatst al over schreef onder oogschaduw uitpakt. Van belang is dat je de basis niet te dik [...]
Lijkt me fijn!
[...] De eerste swatch is e.l.f. single eyeshadow in Mystic Moss met één veegje en zonder basis. Daarnaast zie je Mystic Moss aangebracht op de transparante Mineral Eyeshadow Primer van e.l.f. (die ik in bijna al mijn how-to video’s gebruik). Als laatste zie je Mystic Moss aangebracht op de NYX Eyeshadow Base in White. [...]
[...] NYX Eyeshadow Base in White Catrice Urban Baroque Duo Eyeshadow in Feather Fan Hema Liquid Eyeliner Chanel Inimitable Intense Mascara Hema Eyebrow Pencil 01 Catrice Illuminating Powder in Masquerade Ball Posted under OTD [...]